DLACZEGO NIEMIECKI?

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego ?

1) Każdy, kto mówi w języku niemieckim może łatwo porozumieć się z ponad 100 milionami ludzi w ich własnym języku. Oprócz Niemiec językiem niemieckim posługują się mieszkańcy Austrii, dużej części Szwajcarii, Księstwa Liechtenstein, Luxemburga, północnej części Włoch, wschodniej Belgii i wschodniej Francji. Język niemiecki należy do dziesięciu najczęściej używanych języków na świecie.

2)… ponieważ warto poznać kulturę Niemiec, Austrii czy Szwajcarii, styl życia ich mieszkańców, tradycje i zwyczaje. Warto wybrać się w zimie na narty w Alpy Austriackie, a latem odwiedzić jedną z kilkunastu malowniczych wysp Morza Północnego w Niemczech. Warto zwiedzić metropolie kulturalne - Berlin, Drezno, Kolonię czy Wiedeń lub malowniczą wioskę w Księstwie Liechtenstein (na terenie Liechtensteinu nie ma ani jednego miasta!) Wszystko to staje się o wiele łatwiejsze, bardziej ekscytujące i przyjemniejsze, jeżeli znamy język kraju, który odwiedzamy i jeśli bezpośrednio możemy nawiązać kontakt z jego mieszkańcami.

3)… ponieważ warto studiować w krajach niemieckojęzycznych. Liczne uniwersytety mają bardzo bogatą ofertę edukacyjną z ogromnym zapleczem naukowym i możliwościami podjęcia praktyk zawodowych w takich firmach jak BMW, SIEMENS czy Bosch. Polacy po przystąpieniu Polski do UE mogą już bez żadnych problemów pobierać nauki w Niemczech i Austrii - wystarczy tylko zdana w Polsce matura... no i dobra znajomość niemieckiego. Warto także ubiegać się o stypendia przyznawane na studia w Niemczech i Austrii. Zajmują się tym liczne instytucje m.in. Niemiecka Służba Wymiany Akademickiej (DAAD) oraz Fundacja im. Alexandra Humboldta.

4)… ponieważ warto pracować w krajach niemieckojęzycznych. Już teraz Niemcy, Szwajcaria i Austria poszukują polskich specjalistów z różnych dziedzin oferując im bardzo dobre warunki pracy. Wiadomo też, że płaca polskich pracowników będzie wzrastać wraz ze wzrostem poziomu ich znajomości języka niemieckiego!

5) W wielu krajach goście z Niemiec, Austrii i Szwajcarii stanowią największą i najważniejszą grupę turystów. 40% wszystkich turystów odwiedzających Polskę to Niemcy i Austriacy, dlatego znajomość języka niemieckiego jest ważną zaletą dla osób pracujących w branży turystycznej.

6) Język niemiecki jest również jednym z najbardziej znaczących języków kultury. Mówili i pisali w nim Goethe, Schiller, Mann, Schopenhauer, Freud, Einstein a także wielu innych artystów, filozofów i naukowców. W Niemczech wydawanych jest każdego roku około 60000 nowych książek! Stanowi to około 18% książek publikowanych na całym świecie, co czyni Niemcy trzecim największym wydawcą.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej nauki!

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
©2003-2020 Konińskie Centrum Języków Obcych tel. 63 242 30 08 info@kcjo.pl