DLACZEGO HISZPAŃSKI?

Dlaczego warto uczyć się języka hiszpańskiego?

  • hiszpański to jeden z najbardziej rozpowszechnionych języków świata
  • aktualnie jest ponad 570 milionów użytkowników tego języka na świecie
  • hiszpański to drugi język w międzynarodowej wymianie informacji
  • trzeci w gospodarce, polityce i kulturze
  • język kastylijski jest językiem urzędowym sześciu ważnych organizacji międzynarodowych, w tym: ONZ i Unii Europejskiej
  • wg prognoz Instytutu Cervantesa w 2050 roku językiem hiszpańskim będzie posługiwało się 30% ludzi na świecie
  • kultura i historia świata hiszpańskojęzycznego jest niezmiernie bogata

Ekspansja hiszpańskiej i latynoskiej kultury powoduje, że język hiszpański jest jednym z najchętniej wybieranych języków obcych. Co przemawia za takim wyborem? Z pewnością z jednej strony jest to świadomość ekonomicznej siły przebicia jaką dysponuje ten język, z drugiej strony ogromną zachętą do nauki jest jego prostota i melodyjność. Język hiszpański jest łatwy! Jest w 100% fonetyczny. Słowa są wymawiane dokładnie tak jak są napisane (oczywiście zgodnie z fonetyką hiszpańską a nie polską).

Znajomość hiszpańskiego stwarza wiele ciekawych perspektyw zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. Jest to nie tylko język kultury, ale także pracy, handlu i turystyki. Globalizacja rynku powoduje, że posługiwanie się hiszpańskim jest istotne dla kariery zawodowej i pozwala na większą mobilność geograficzną. Turystyczna atrakcyjność krajów hiszpańskojęzycznych budzi z kolei chęć porozumiewania się z ich mieszkańcami.

Rozpoczynając przygodę z hiszpańskim wchodzimy w barwny i fascynujący świat, pełen obietnic i zagadek. Często pierwszy krok, jakim jest decyzja o rozpoczęciu nauki staje się początkiem wieloletniej pasji. Język hiszpański ma w sobie coś magicznego…to spotkanie z kulturą gdzie kolory, dźwięki, zapachy i smaki łączą się w słowach opowiadających o egzotycznych wyspach, imponujących zabytkach, starożytnych imperiach Majów, Inków i Azteków. To krok do poznania słonecznej Hiszpanii, jej dziedzictwa, skarbów architektury i malowniczych krajobrazów.

Język to przede wszystkim dialog z drugim człowiekiem. Odkrywanie innego kraju to nie tylko poznawanie jego historii, zwiedzanie interesujących miejsc czy smakowanie potraw. Odkrywanie kraju to także rozmowy z jego mieszkańcami, dzięki którym poznajemy ich mentalność, obyczaje, codzienność. Dzięki swojej obecności na wielu kontynentach język hiszpański jest niezbędny w trakcie podróży po świecie.

Kultura i historia świata hiszpańskojęzycznego jest „przeogromna” - jeśli nie możemy jej zobaczyć z bliska, to przynajmniej warto się czegoś o niej dowiedzieć. Literatura i muzyka hiszpańskojęzyczna jest tak bogata, że chociażby dla tych dwóch elementów warto poznać język hiszpański. Na pewno słuchasz i tańczysz do latynoskich rytmów, oglądasz filmy z latynoskimi aktorami czy podziwiasz dzieła sławnych hiszpańskich malarzy...

Malarze: Velázquez, Dalí, Botero...

Literatura: Cervantes, García Márquez, Vargas Llosa, Isabel Allenie...

Architektura: Gaudí, César Manrique, Aníbal González...

Muzyka: Ricky Martin, Gloria Estefan, Jenifer López, Julio i Enrique Iglesias...

Aktorzy: Andy García, Penélope Cruz, Javier Bardem, Antonio Banderas, Martin Sheen...

Taniec: Salsa, Merengue, Flamenco, Tango, Rumba, Pasodoble, Sevillanas...

Sport: Sergio García, Arantxa Sánchez Vicario, Pau Gasol, Miguel Indurain…

Aby przekonać się, że jest to język prosty, a zarazem piękny zapraszamy serdecznie na kursy! Każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie.

Jesteś zainteresowany naszą ofertą?
Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu
©2003-2020 Konińskie Centrum Języków Obcych tel. 63 242 30 08 info@kcjo.pl