» Strona główna \ Aktualności

Aktualności

04.09.2019 Bariera językowa – jak ją przełamać?

Bariera językowa w komunikacji to dość powszechny problem wśród osób uczących się języków obcych. Nie wiesz jak sobie z nią poradzić? Zastanawiasz się z czego bierze się u Ciebie ta bariera i strach przed mówieniem w języku obcym? Często bywa, że słuchając dużo rozumiesz, potrafisz napisać e-mail, poprawnie czytasz teksty, a mimo wszystko krępujesz się używać poznanych zwrotów w praktyce. Jak ją przełamać i wreszcie zacząć mówić? Przydatne rady znajdziesz w naszym dzisiejszym artykule.

Istnieje kilka powodów które mogą utrudniać nam komunikowanie się w języku obcym takie jak obawa przed popełnianiem błędów i w konsekwencji ośmieszeniem się, mały zasób słownictwa, brak praktyki czy nieśmiałość. Warto zastanowić się, które z nich mają największy wpływ na Twoją blokadę komunikacyjną. Uświadomienie sobie przyczyny problemu to już połowa sukcesu. ????

Nie przejmuj się błędami!

Jeśli Ciebie również dotyczy ten problem, to zrozum, że popełnianie błędów jest niezbędnym elementem skutecznej nauki, a błędy będą pojawiały się na każdym jej etapie. Nauka języka obcego to długotrwały proces i normalne jest, że zanim opanuje się jakąś strukturę w stopniu satysfakcjonującym, musi upłynąć trochę czasu.

Kontakt z językiem na co dzień!

Czyli, praktyka czyni mistrza! Twoim zadaniem jest sprawić, aby Twoje otoczenie możliwie w jak największym zakresie było związane z angielskim. Chodź na zajęcia, czytaj strony anglojęzyczne, oglądaj You Tube’a po angielsku, ustaw język domyślny w telefonie i laptopie na angielski. Możliwości jest wiele… Nawet jeśli na początku zrozumienie treści przychodzi Ci z trudem, nie zrażaj się! Twoim celem jest osłuchiwanie się z melodią języka, jego intonacją czy tonem.

Żeby mówić po angielsku, trzeba … mówić!

Co zrobić, żeby mieć kontakt z angielskim i zacząć wreszcie mówić płynnie?

Kluczem jest używanie poznawanych struktur w praktyce. Więc, jeśli zależy Ci na szybkich rezultatach, zainwestuj w dobry kurs w sprawdzonej szkole, gdzie doświadczony i wykwalifikowany lektor pomoże Ci w efektywnym pokonaniu bariery językowej, a rozmowa z ludźmi w swobodnej i przyjaznej atmosferze będzie doskonałą motywacją do „rozgadania się”. Będziesz również pracować równolegle nad pozostałymi kompetencjami językowymi takimi jak gramatyka, ćwiczeniem słuchania i pisania oraz poszerzaniem słownictwa.

Pamiętaj, że bariera językowa powstała wyłącznie w twojej głowie i tylko od Ciebie zależy, czy będziesz w stanie się z nią zmierzyć!

http://kcjo.pl/angielski/jezyk-angielski-konin-kursy

Wpisy

 • 14.11.2019

  25 smacznych zwrotów, aby rozmawiać z dzieckiem o jedzeniu po angielsku.

  Czytaj więcej
 • 01.10.2019

  Jak pomóc dziecku zdać egzamin ósmoklasisty z języka angielskiego?

  Czytaj więcej
 • 04.09.2019

  Bariera językowa – jak ją przełamać?

  Czytaj więcej
 • 23.08.2019

  Jak przeżyć ustny egzamin maturalny?

  Czytaj więcej
©2003-2017 Konińskie Centrum Języków Obcych tel. 63 242 30 08 info@kcjo.pl